Ortak Zorunlu Yabancı Dil (İngilizce) Dersi Muafiyet Sınavları

Başlama Tarihi :   15.09.2023 Bitiş Tarihi :   09.10.2023

 

Ortak Zorunlu Yabancı Dil (İngilizce) Dersi Muafiyet Sınavları

-Öğretim dili Türkçe olan ön lisans ve lisans programlarına ilk defa kayıt yaptırarak öğrenime başlayan öğrenciler ve bu dersi ilk kez alacak olan öğrenciler uzaktan eğitim yoluyla verilen yabancı dil (İngilizce) dersi muafiyet sınavına girebilir.  

-İngilizce dersini yüz yüze alan Sağlık Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Hukuk Fakültesi’ne ilk defa kayıt yaptırarak öğrenime başlayan öğrenciler de muafiyet sınavına girebilirler.

-Sınava girmek isteğe bağlıdır ve İngilizce dersi almak isteyenlerin bu sınava girmesine gerek yoktur.  

- Bu sınavda başarı puanı 50 olup sınavdan başarılı olan öğrenciler güz yarıyılında okutulan Ortak Zorunlu Yabancı Dil I ve Bahar yarıyılında okutulan Ortak Zorunlu Yabancı Dil ll derslerinden muaf olurlar.  

-Sistemsel yoğunluk yaşanmaması için bütün öğrencilerimize farklı oturumlar tanımlanacağından öğrencilerimizin sınavın yapılacağı ekampus.cumhuriyet.edu.tr adresine önceden giriş yaparak sınav gün ve saatini öğrenmeleri gereklidir.

-Hazırlık sınıfında okuyan öğrencilerimiz bu sınava girmeyeceklerdir.  

-Sınav sonuçlarını gösteren öğrenci listeleri öğrencilerin öğrenim gördükleri birimlere gönderilecektir ve muafiyet işlemleri bu birimlerce yapılacaktır.

-Muafiyet sınavlarının mazereti olmamaktadır.

-Sınav gün, yer ve saatindeki olası değişikler için üniversitemiz web sitesini takipte kalınız.

-Önceki yıllarda bu sınava giren öğrenciler yeniden giremezler.

Sınav Tarihi: 7-8 Ekim 2023 (Cumartesi-Pazar)

Sınav Yeri: https://ekampus.cumhuriyet.edu.tr/

 

 

 

Yukarı