1 . SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ YAZ ÖĞRETİMİ YÖNETMELİĞİ

2. SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ YAZ ÖĞRETİMİ (2018 - 2019) ANA SAYFASI

3. YAZ ÖĞRETİMİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

4. YAZ ÖĞRETİMİ PROGRAMINDA FAKÜLTEMİZDE AÇILAN DERSLER (2018-2019)

5. Yaz öğretimi programında Fakültemizde açılmayan bir dersin diğer bir Üniversiteye bağlı Fakülteden eşdeğer olarak alınabilmesi için ön koşul, diğer Üniversitedeki dersin toplam saat ve kredisinin, Sivas Cumhuriyet Üniversitesindeki derse eşit ya da fazla olmasıdır. Bu koşul sağlandığında istekli öğrencilerimiz, eşdeğer dersin karşıdaki Üniversite tarafından onaylanmış içeriği ile Yaz öğretimi kapsamında Fakültemizde açılmayan dersleri diğer üniversitelerden almak için kullanılacak <başvuru dilekçesini doldurarak, dersin Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'ndeki sorumlu öğretim elemanı tarafından olumlu onayını almalı ve dilekçeyi, danışmanına da onaylatarak, Bölüm Sekreterliği'ne teslim etmelidir. Bu başvurular Bölümler tarafından Fakülte Dekanlığı'na iletilecek ve uygun bulunması durumunda, Yönetim Kurulu onayı verilecektir. Bu aşamadan sonra öğrenci diğer Üniversiteye Kurul kararı ile başvurabilir.

 

Yaz Öğretimi Kapsamında Fakültemizde Açılmayan Dersleri Diğer Üniversitelerden Almak İçin Kullanılacak Dilekçe

Yaz Okulu (Açılmayan dersler) Ücret İadesi Formu

 

 

2018-2019 eğitim-öğretim yılında yaz okulundan ders almak isteyen üniversitemiz öğrencileri 08-10 Temmuz 2019 tarihleri arasında ÖBS’inden almak istedikleri dersleri seçerek ön kayıt yapacaklardır.  Üniversitemiz öğrencisi olmayıp yaz okulundan ders almak isteyen öğrenciler ise; aynı tarihlerde Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığına gelerek öğrenci kaydı yaptırdıktan sonra alacakları öğrenci numarası ile ön kayıt işlemini gerçekleştireceklerdir. Bu öğrencilerin yaz eğitimi sonuçları,  ilgili Akademik Birim tarafından öğrencinin kayıtlı bulunduğu Üniversiteye gönderilecektir.

Açılan derslere en az 35 öğrenci müracaat ettiği takdirde, öğrenciler 11-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında   Ziraat Bankası Bankamatiklerinden öğrenci numaraları ile tahakkuk eden ücreti yatırarak ÖBS’inden kayıtlarını kesinleştireceklerdir. Kesin kayıt yaptıran öğrenci daha sonra vazgeçmesi halinde yatırmış olduğu ücret iade edilmeyecektir. 

 

Yaz Okulu Ücreti Yatırma :  Yaz Okulu ücretinizi (Örnek : 171,36 TL) Ziraat Bankası Bankamatiklerinden;

Ödeme İşlemleri -> Diğer Ödemeler -> Eğitim/Sınav Ödemeleri Üniversite Ödemeleri -> Cumhuriyet Üni Harç seçirek ve 

Öğrenci Numaranızı girerek yatırabilirsiniz. Yaz Okulu ücretini yatırdığınızda (ilgili fakülte) 'de Kesin Kayıt işleminiz yapılmış olur.

 

Son Güncelleme : 01.07.2019