Mühendislik Fakültemizin 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 34. Dönem Mezuniyet Töreni

Haber Tarihi :   23.06.2022

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 34’üncü dönem mezuniyet töreni düzenlendi.

SCÜ Kültür Merkezi Kadı Burhaneddin Salonunda düzenlenen mezuniyet törenine Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Aslan, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Önder GÜRSOY, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Recep Turgay BOZER, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivas Bölge Müdürü Celalettin BAYRAKÇI, Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü Sivas Bölge Müdür Yardımcısı Sedat İNAL, akademisyenler, idari personel, öğrenciler ve aileler katıldı.

Dekan Prof. Dr. Aslan 34 yıllık geçmişe sahip olan SCÜ Mühendislik Fakültesinin yetiştirdiği 15 binin üzerinde mühendisle ülke sanayisine ve ekonomisine büyük katkılar sağladığını söyledi. Bunun mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Dekan Aslan, “Öğrencilerin yetişmesi için büyük gayret gösteren akademisyenlere, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ailelere teşekkür ediyor, mezunlarımıza bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

Fakülte birincisine (Makine Mühendisliği Bölümünden Okba ELOSMAN) diplomasını ve plaketini Dekan Prof.Dr.Nevzat  Aslan verirken,

fakülte ikincisine (Elektrik-Elektreonik Mühendisliği Bölümünden Yunus Emre ÇALIK) Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivas Bölge Müdürü Celalettin Bayrakçı,

fakülte üçüncüsüne de (Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Fatih DURSUN)  MTA Sivas Bölge Müdür Yardımcısı Sedat İnal verdi.

Program öğrencilerin kep atmasıyla sona erdi.

 

 

Yukarı